BIZNES A EKOLOGIA. „EKO” PRAKTYKI W TWOJEJ FIRMIE.

Dziś o dobrych praktykach w firmie, które powinien wprowadzić wedle swoich możliwości każdy szanujący środowisko przedsiębiorca. 

Climate Change (1).png

Na terenie swojej fimy umieść pojemniki/worki na odpady segregowane. Wyznacz też miejsce na żużyte baterie, świetlówki i drobny srzęt AGD/RV.

Oszczędzaj papier, korzystaj z poczty elektronicznej i ogranicz drukowanie dokumentów do minimum. Dokumenty w których zrobiłeś błąd i niepotrzebnie wydrukowałeś możesz użyć jako brudnopis.

Używaj materiałów pochodzących z recyklingu, oznaczone są one trzema strzałkami tworzącymi trójkąt.

triangle-1710880_1280.png

Stwórz pracownikom warunki do dojeżdzania do pracy rowerem, jest naprawdę wiele możliwości. Możesz zakupić rowery służbowe, dać premię za przyjazd własnym rowerem czy wydzielić miejsce do parkowania i przechowywania „dwóch kółek”.

Wymień żarówki na te energooszczędne.

Zachęcaj lokalną społeczność do wspólnych działań ekologicznych. Tu masz szerokie pole do popisu, rusz wyobraźnią i działaj. Możesz zoorganizować np. piknik ekologiczny, warsztaty ekologiczne dla dzieci lub zrobić zbiórke nakrętek po napojach, a pieniądze z niej przekazać na jakąś organizację ekologiczną.

 

 

Reklamy

10 Comments

 1. Niektóre rzeczy są dla mnie oczywiste, np. sama druki z błędami zamieniam w brudnopisy. Jednak ten pomysł z rowerami jest świetny, tylko wymaga trochę nakładu pieniędzy, na który nie każdy może sobie pozwolić. :/ Ten piknik ekologiczny brzmi super. 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  1. Zgadzam się, nie wszystkie firmy mogą sobie pozwolić np. na zakup służbowych rowerów, ale jest dużo firm, kórych stać na taką inwesycje. Przyniesie im to korzyści i zaprocentuje.

   Polubienie

 2. Już widzę, jak Polacy zajeżdżają za róg firmy, żeby po chwili z bagażnika wyjąć rower i podjechać pod pracę, żeby szef widział i żeby była premia 😀 hahaha
  Swego czasu dojeżdżałam do roboty przez chyba półtora roku rowerem. Miałam 40 minut w jedną stronę, ale można się przyzwyczaić 🙂 na dobrą sprawę nie mogłam się doczekać po całym dniu biegania w pracy, aż posadzę tyłek na siodełku i pojadę do domu 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s