EKOLOGICZNE STROJE KĄPIELOWE – OCEANZEN

Na pomysł proekologicznej lini kostiumów kąpielowych wpadła Steph Gabriel podczas pracy przy dokarmianiu płaszczek na Karaibach. Kobieta dostrzegła problem zanieczyszczenia śmieciami mórz i oceanów. Skłoniło ją to do podjęcia nauki na kierunku przyrodniczym i  na ekorozwój.

blue-spotted-stingrays-380035_1920.jpg

Kostiumy wykonane są z tworzyw sztucznych pozyskanych z recyklingu – plastikowych butelek, toreb i sieci rybackich (śmieci wydobytych z oceanu). Wyglądem nie odbiegają od strojów tradycyjnych, śmiem twierdzić, że są nawet ładniejsze.

Z ofertą OceanZen możecie się zapoznać się na ich stronie internetowej. Uprzedzam jednak o dość wysokiej cenie jak na polską kieszeń. Koszt dwuczęściowego stroju to około 150$. Szkoda, że nie każdy może pozwolić sobie na zakup proekologicznego bikini.

http://www.oceanzenbikini.com/

Jestem pod ogromnym wrażeniem jakie cuda powstają ze śmieci. Ludzka wyobraźnia i pomysłowość nie ma granic.

Cieszy mnie też rosnąca z dnia na dzień świadomość ekologiczna społeczeństwa. Nie jesteśmy już tacy zieloni w tym temacie.

 

 

Reklamy

25 Comments

  1. Podoba mi się pomysł dbania o środowisko, jednak żeby wdrążyć system w życie ceny musiałby zmaleć. Nie każdego stac na tak drogie wybory i większość niestety kupi tańsze, już nie z recyklingu …

    Polubione przez 1 osoba

  2. Rozumiem ochronę środowiska i całe to eko, bo też się trochę zaczynam w to bawić, ale stroje z wyłowionych z oceanu śmieci? Choćby nie wiadomo jak były piękne to moim zdaniem jest to lekka przesada 😉

    Polubione przez 1 osoba

  3. A ja bym nie przesadzała z tym, że ten pomysł to przesada 🙂 Przecież te kostiumy nie są „zlepione” ze znalezionych śmieci byle czym i sprzedawane tylko zrobione są z oczyszczonego i przetworzonego, użytego ponownie tworzywa. Jeśli ktoś popiera ideę zero waste (ja bardzo) to chętnie korzysta z second-handów a jeżeli nie przeszkadza mu ciuch z drugiej ręki to kostium z tworzywa, które na pewno zostało dobrze oczyszczone też nie sprawi kłopotów (oczywiście poza ceną, na Polski rynek znacznie za wysoką).

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s