KUPUJ LODY Z GŁOWĄ I UWOLNIJ KURY Z KLATEK

Zapraszam na nową stronę  

http://chronimysrodowisko.pl/

Lato w pełni – upał i wysokie temperatury. Szczególnie  tą porą roku uwielbiamy wszyscy zimne lody. W sklepach mamy bardzo duży wybór, jak to się mówi „do wyboru do koloru” – czerwone, zielone, truskawkowe, orzechowe i tysiące innych smaków i kolorów. Różne formy – rożki, rolady, w kubeczku i na patyku. Ciągle pojawiają się jakieś lodowe nowości. I tu mała ciekawostka – ostatnio w lodziarni wpadłam na lody o smaku Faceboka 🙂 Nie skusiłam się jednak, wolę tradycyjne lody o smaku waniliowym czy orzechowym.

ice-cream-2202605_1920.jpg

Przejdę do sedna sprawy, bo nie o kolor czy formę tutaj mi  dziś chodzi, tylko o jaja! Większość lodów w swoim składzie zawiera jajka kurze, część producentów niestety używa tych z chowu klatkowego. Są też firmy produkujące lody wege (bez jaj).

Poniżej wypisałam marki lodów z jajami z wolnego wybiegu lub te „bezjajowe”.

 • Grycan

 • Algida

 • Benn&Jerry’s

 • Haagen-Dazs

 • Zielona Budka

 • Koral

Wybieram dobrze i świadomie, dlatego kupuję lody wyłącznie firm, które wyżej wymieniłam. Wierzę, że chodź w małym stopniu przyczynię się do uwolnienia kur z klatek i odzyskają swoją wolność.

chicken-763960_1920.jpg

Kury uwielbiają grzebać pazurami w ziemi, zażywać kąpieli piaskowych i przesiadywać na grzędzie. W klatkach mają ograniczony ruch, nie mogą rozprostować skrzydeł, cząsto nie mają dosępu do świeżego powietrza i promieni słonecznych. Kura na wolnym wybiegu może żyć nawet 12 lat, w klatkach często nie dożywają nawet 2 lat.

Zachęcam Was do przemyślanych zakupów. Sama nic nie zdziałam, razem możemy zrobić dużo. Gdyby spadła sprzedaż lodów zawierjących jaja z chowu klatkowego, producentom dało by to dużo do myślenia. Może zaprzestali by używać zw. „trójek”.

Na stronie internetowej Stowaryszenia Otwarte Klatki http://jakonetoznosza.pl/

można zadeklarować niekupowanie jajek z chowu klatkowego.

Reklamy

20 Comments

 1. Nawet o tym nie pomyślałam, ale teraz będę bardziej zwracała na to uwagę, choć najczęściej kupuję lody z Twojej listy. No cóż, są one chyba najbardziej popularne. Czasem jem lody z lodziarni, ale nie mam pojęcia, co tam dodają 😀

  Polubione przez 1 osoba

 2. Dobrze być świadomym i mieć wtedy prawdziwy wybór. Widzę tylko jeden problem, ludzie kupując jajka w sklepie często nie wiedzą, jakie wzięli (chów klatkowy, wolny wybieg czy jeszcze inne), bo nie wszyscy nadal wiedzą, co oznaczają „te numerki”, ani czym to tak na prawdę jest. Obawiam się, że lody to już dużo bardziej zaawansowany etap uświadamiania. Powodzenia!

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s