SKÓRA Z ANANASA

http://chronimysrodowisko.pl/2017/07/24/skora-z-ananasa/

Eko skóra z liści ananasa czyli Piñatex to alernatywa dla skóry naturalnej. Materiał ten jest lekki, bardzo wytrzymały, oddychający i elastyczny. Można go farbować na dowolne kolory i uzyskiwać wiele faktur. Warto wspomieć również, że jest tani i biodegradowalny. Do jego produkcji nie są używane żadne chemikalia niebezpieczne dla środowiska. Na pomysł ananasowego insteresu wpadła hiszpańska projektantka Carmen Hijosa.

pineapple-1436101_1920.jpg

Liście ananasa to produk uboczny ich uprawy. Wykorzystanie ich do produkcji eko skóry sprawia, że owoce wykorzystywane są w całości bez generowania odpadów. Rolnicy dzięki pomysłowi projektantki uzyskują  dodatkowy dochód z czegoś co kiedyś stanowiło duży problem. W procesie produkcji anansowej skóry powstaje biomasa z kórej otrzymujemy nawóz organiczny.

„Włókna z liści ananasa pozyskiwane są przez rolników na plantacjach, zanim liście zostaną rozłożone warstwowo i pocięte. Następnie włókna są poddawane procesowi, który zmienia je we włókninę. Co ciekawe produktem ubocznym jest biomasa, która może być następnie przekształcona w nawóz organiczny. Dzięki temu rolnicy mogą czerpać z produkcji dodatkowe korzyści finansowe” – mówiła w jednym z wywiadów Carmen Hijosa.

Liście używane są do produkcji butów, etui , torebek, plecaków i innych dodatków. Produkty z Piñatex znalazły wielką rzeszę swoich zwoleników, popyt na nie ciągle rośnie. Szczególne zaineresowanie wzbudzają wśród wegan wrażliwych na los zwierząt.

Piñatex to wolny wybór od okrucieństwa zwierząt hodowanych i zabijanych w celu pozyskiwania naturalnych skór.

W Polsce ananasowe dodatki można kupić w sklepie z wegańską modą w Katowicach prowadzonym przez Ele Lelek. . Kobieta jest weganką, unika jedzenia i innych rzeczy pochodzenia zwierzęcego. Sklep posiada też sronę internetową, gdzie zakupy można zrobić online. Część dochodu ze sprzedaży przeznaczana jest na pomoc potrzebującym zwierzakom. Ela dodatkowo prowadzi bloga o wegańskim stylu życia, warto tam zajrzeć i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy .

Link do sklepu:

https://vegemoda.pl/

Ja jestem pozytywnie nastawiona do skóry z liści ananasa i sama myślę o zakupie eko torebki. Najbardziej spodobała mi się zwykła czarna kopertówka. Uwielbiam prostotę i minimalizm ❤

https://vegemoda.pl/sklep/damskie/kosmetyczka-unisex-pinana-bag-black/

Torebka kosztuje około 200 zł. Nie jest to wygórowana cena, patrząc na jej wysoką jakość i pomoc zwierzętom.

Co myślicie o tej ananasowej modzie? A może wolicie skórę naturalną?

Reklamy

20 Comments

  1. Zdecydowane NIE dla skóry natularnej. A o tej ananasowej nie słyszałam! Coś z niczego to naprawdę fajna sprawa i cieszę się, że jednak gdzieś tam na świecie istnieją też mądrzy ludzie 😀

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s